Dreiging van stopzetten alimentatie.

Onderwerp van bart

Terug naar de lijst
  1. bart
    Webmaster

    Toon alleen de berichten van bart
    Wij kregen onlangs de onderstaande juridische vraag voorgelegd.

    Voorgeschiedenis:
    Ik ben gescheiden in november 2004. Bij de scheiding hebben we duidelijke afspraken gemaakt en vast gelegd in het convenant.
    Mijn ex-partner woont in een heel groot en duur huis, en de kinderen wonen bij hem. We wonen allebei in hetzelfde wijk en ik zie de kinderen dus volop.

    Vraag:
    Ik woon alleen in een appartementje en heb sinds kort een nieuwe vriend. Maar ik ben totaal nog niet toe aan een huwelijk of samenwonen. Mijn ex-partner was nooit voor rede vatbaar altijd de hoorn erop gooien en zo. Wat schetst mijn verbazing gisteren? 2 uur aan de telefoon gehangen. Ik dacht wat gebeurd hier. Toen kwam de aap uit de mouw, en hij zei; Je hebt een nieuwe vriend! Dus ik stop over half jaar met het betalen van je alimentatie. Kan hij zomaar de alimentatie stopzetten?


    Gezien de bovenstaande informatie komen wij tot het volgende;

    Nee, uw ex-partner mag de alimentatie niet stoppen omdat u een vriend heeft.

    Het ziet er naar uit dat uw ex-partner u wil laten schikken, maar het kan ook zijn dat hij verkeerd geïnformeerd is.

    De alimentatieplicht van uw ex-partner eindigt op het moment dat u:
    · hertrouwt
    · een geregistreerd partnerschap aangaat
    · gaat samenwonen alsof u getrouwd bent of een geregistreerd partnerschap bent aangegaan

    Dit is bepaald in artikel 1:160 van het Burgerlijk Wetboek (zie onder).

    Wij hopen u hiermee van voldoende informatie te hebben voorzien en wensen u succes voor de toekomst.

    Met vriendelijke groet,
    Netwerkjuristen.nl


    Artikel 1:160 BW
    Een verplichting van een gewezen echtgenoot om uit hoofde van echtscheiding levensonderhoud te verschaffen aan de wederpartij, eindigt wanneer deze opnieuw in het huwelijk treedt, een geregistreerd partnerschap aangaat dan wel is gaan samenleven met een ander als waren zij gehuwd of als hadden zij hun partnerschap laten registreren.



    AUTEUR: Netwerkjuristen.nl

Terug naar de lijst