| Kano-avontuur |
|

De Vltava rivier is dé rivier in Tsjechië als je het over kanoën hebt. Vooral vanwege het prachtige landschap en de pitoresque stadjes langs de ribrier. Zoals kasteel Rozmberk en Český Krumlov (UNESCO-werelderfgoed). De rivier stroom mild, wat perfect is om te peddelen. Je hoeft niet heel hard te werken om vooruit te komen, maar het is zeker niet saai. Langs de route vind je campings en restaurants van prima kwaliteit.

Professionele instructeurs begeleiden de groep. Ze geven les en aanwijzigen, houden je in de gaten tijdens de tocht en wijzen je op de interessante plekjes.

Tijdens de trip wordt er regelmatig gepauzeerd om een kasteel te bezoeken of van het landschap te genieten of te zwemmen en zonnen.

|

|
Accommodatie
|
|
Eenvoudige tot zeer eenvoudige campings.

|
| Verzorging |
|
Ontbijt en diner zitten in de prijs. Te beginnen met het diner op de aankomstdag en eindigend met het ontbijt op de vertrekdag.
Ontbijt: thee of koffie met broodjes, kaas, salami, yoghurt et cetera.
Diner: wordt meestal gekookt in de natuur op een houtvuur of grill en soms wordt er een typisch Tsjechische maaltijd gegeten in een restaurant.

Lunch is niet inclusief. Reken op ongeveer 5 euro.
Drank is niet inclusief. Vooral bier is goedkoop. Voor een halve liter bier betaal je (nog steeds) een euro. Tsjechen houden heel erg veel van bier.
De begeleiders verzorgen de maaltijden.

|

| Bagage |
|
Je bagage wordt per auto naar de volgende camping gebracht. In de kano heb je een kleine waterdichte ton om wat kleding en waardevolle spullen op te bergen.

|
|
Kinderen
|
|
Ik zou deze reis alleen overwegen als je kinderen kunnen zwemmen. En ik zou een jaar of 6 aanhouden als ondergrens.

|

| Locatie |  |
|
| Dagprogramma |
|

Dag 1: We verzamelen in Vyšší Brod – een klein plaatsje in het zuiden van Tsjechië .
Dag 2: 's Morgens halen we de kano op en krijgen we een kanoles van de instructeurs. Na een korte training peddelen we naar de volgende camping: Rožmberk.
Dag 3: 's Morgens bezoeken we het Middeleeuwse kasteel Rožmberk en proberen liefhebbers de martelkamers uit. Na de lunch vertrekken we naar de volgende camping: Vetrní. Ongeveer 15 kilimeter verderop.

Dag 4 : We beginnen de dag met een volleybaltournooi en varen vervolgens af richting Ceský Krumlov.

Dag 5: We nemen een dag vrij om het plaatsje Ceský Krumlov te bezoeken. Het pittoreske plaatjes staat onder bescherming van Unesco. We kunnen het kasteel bezoeken, afdalen in de granietmijnen of slenteren door de smalle steegjes. Een prachtig stadje.

Dag 6: We peddelen door het centrum van Ceský Krumlov en door de donkere bossen naar de volgende camping: Zlatá Koruna.

Dag 7: Laatste dag in de kano. We stoppen onderweg bij de romantische ruïne "de MeidenSteen".
Dag 8: Vertrek.

De entreekosten voor musea en kastelen e.d. zijn niet inclusief in de prijs.
|

| Data en prijzen |
|
Vertrek op 28 juli of 11 augustus. (de reis van 14 juli is vervallen)
| Volwassenen: |
249 |
| Kinderen t/m 12 jaar: |
199 |
| Kinderen t/m 16 jaar: |
219 |
Prijzen zijn per persoon.
Inclusief: - huur van de kano en wat daar bij hoort, zoals een zwemvest en een waterdichte ton. - begeleiding door een engels sprekende instructeur. - transport van je bagage naar de volgende camping - kosten staanplaatsen op de campings - ontbijt en diner. Vanaf het diner op de aankomstdag tot en met het ontbijt op de vertrekdag.
Exclusief: - een tent moet je zelf meenemen. Het is wel handig als je er eentje hebt die makkelijk op te zetten is. - je kunt eventueel een tent huren voor 30 euro. De tent is geschikt voor maximaal 3 personen. Wel zelf opzetten en afbreken. - entréekosten voor musea en kastelen et cetera. - vervoer naar Tsjechië - persoonlijke uitgaven - lunches - drank - verzekeringen - parkeerkosten (gratis buiten de camping, niet gratis op de camping)
Aantal deelnemers: 10 – 24 personen
|

| OA |
|
Je moet deze vakantie echt als een avontuur zien. De organisatie is helemaal in Tsjechische handen, dus het zal echt anders zijn dan je (waarschijnlijk) gewend bent. De campings zijn best eenvoudig.
Maar als je daar geen problemen mee hebt, dan ga je wel wat beleven. Vakantie zoals de Tsjechen die houden. Kanoën in de vrije natuur; beetje cultuur; soms een beetje afzien; soms misschien een beetje veel stroming; een keertje omslaan; teveel bier drinken met de Tsjechen, levensliederen bij het kampvuur. Survivallen, dus.
Kort samengevat is het dus een vakantie voor de wat stoerdere OAers.
De prijzen zijn wat gestegen in Tsjechië, maar nog steeds alleszins goed te doen.

Realiseer je, dat dit een actieve vakantie is en er dus risico's zijn. Zorg dus voor een goede verzekering met gevaarlijke sporten. Je doet deze vakantie op eigen risico.
|
|